22 aastat kogemust ujuvkaidega
Toodame aastas 4500 m ujuvkaisid
18 spetsialisti tööl ja sind aitamas
22 riiki on jõudnud Top Marine'i tooted
20 aastaga oleme tõusnud juhtivaks ujuvkaide täislahenduste pakkujaks Balti riikides ja Põhjamaades.

Vee sügavuse mõõtmine – tõhusaim viis vähendada väikepaadisadama ehituskulusid

Oleme ehitanud ujuvaid pontoonkaisid ja väikepaadisadamaid juba 20 aastat. Oma kogemuste põhjal oleme märganud, et üks väljakutse kordub pidevalt: väikepaadisadamate projekteerimisel jääb tihtipeale puudu täpsetest andmetest veekogu põhja ja lähiümbruse sügavuse kohta.

Tõsi küll, vanad sügavuskaardid ja kohalike kalurite täpsed teadmised piirkonna põhjavormide kohta võivad abiks olla. Tihtipeale ei ole neid kaht alati võimalik kasutada ning selle tagajärjel võivad projekti kogukulude puhul tulla üllatusi. Puudused ja vead sügavuse mõõtmistel võivad suurendada projekti kogukulusid isegi 6%.

Näiteks, kui sadama kogukulu on 130 000 €, võib sügavuse mõõtmisest tulenev viga minna maksma 6% ehk isegi 7 800 €.

Miks on sügavuse kaardistamine nii tähtis?

Kui uus või olemasolev projekt on kavandamisetapis, aitab sügavuse mõõtmiste abil saadud info otsuste ja arvutuste tegemisel muu hulgas seoses põhiplaani ja ankurduse valikuga. Ankrute valik mõjutab omakorda oluliselt projekti eelarvet.

Ankurdamine koosneb üldiselt kolmest osast: betoonraskus, kett ja kettlukk, millega ketid kinnitatakse pontoonide külge. Kui vee sügavuse kohta infot ei ole või see on puudulik, on väga tõenäoline jõuda vigaste arvutusteni näiteks kettide pikkuse puhul.

Rusikareegel on see, et keti pikkus peab olema viis veesügavust. Näiteks sadamas, mille sügavus on keskmiselt 3 meetrit, peab kettide pikkus olema 15 meetrit.

Kui sadamabasseini sügavus on aga arvutatud meetri asemel 8-10 meetrit, siis jääb 15 meetri pikkune kett ettenähtud kasutamiseks liiga lühikeseks.

Milline on lahendus?

Ülalmainitud probleemi lahendamiseks mõõdistame sügavuse eriseadmega ning kaardistame sadama kogu ala sügavuse, enne kui alustada projekteerimist.

Selle lihtsa toiminguga vähendame vigade võimalust märkimisväärselt, mille abil saab projekti teostada kokkulepitud ajakava ja eelarve piirides.

Kuidas vee sügavuse mõõtmine praktiliselt toimub?

Sügavuse mõõtmise protsess on lihtne ja koosneb kolmest osast:

  1. Sadama projekteerimisega seoses võid võtta ühendust meiega (kontaktandmed on esitatud allpool). Me määrame kindlaks sügavuse mõõtmise vajaduse ja üksikasjad ning lepime kokku projekti elluviimise ajakava.
  2. Kokkulepitud ajal tuleb meie spetsialist kohale paadiga, milles on vajalikud mõõteseadmed. Sadama piirkond kaardistatakse paadiga veetava anduri abil. Kaardistamine võtab aega mõne tunni.
  3. Meie spetsialist laeb anduri andmeid koguma ning kinnitab, et kõik andmed on korras. Valmis sügavuskaart antakse üle kahe päeva jooksul.

Meie viimane projekt: Vaheri paadisadam

Vaheri paadisadama projekteerimisprotsessi osana sooritasime sügavuse mõõtmise ning selle alusel sadamabasseini sügavuskaardi. Allpool on esitatud valmis sügavuskaardi näide.

Top Marine OÜ +372 5304 4000 info@topmarine.ee

Pärast seda jätkasime sadama uuenduse peatöövõtjana tööd, tehes sügavuskaardi abil valmis projekti, misjärel tarnisime pontoonid ja paigaldasime need algusest lõpuni. Nii näeb välja Vaheri uuendatud paadisadam.

Top Marine OÜ +372 5304 4000 info@topmarine.ee

Top Marine OÜ +372 5304 4000 info@topmarine.ee

Top Marine OÜ +372 5304 4000 info@topmarine.ee

Mida ütles projekti kohta meie klient?

„Valisime Top Marine meie projekti ellu viima pakkumiskonkursi alusel. Meil oli juba eelmisest aastast Vaheri kai paigaldusega seoses kogemus olemas ning see, et pakkumiskonkursil valisime teid, osutus heaks valikuks.

Kõik asjad tehti õigeaegselt ja täpselt, hilinemised tulenesid meist endist. Teenindus on sõbralik, kommunikatsioon lihtne, telefonikõnedele ja sõnumitele vastatakse kiiresti. Ka paigaldajate meeskond väärib kiitust oma teeninduse ja professionaalse tegutsemisega!

Jah, me soovitame Topp Marinet kõhte päris kindlasti! Nii nagu eelmiselgi aastal jäi kogu projektist hea ja positiivne mulje. Kvaliteet on hea ja teenindus suurepärane!“

Satu Korpela
Jämsä linn, aednik

 

Kokkuvõte

Sügavuse mõõtmine ja sügavuse õige määramine on äärmiselt tähtis sadama ehitamise ja projekti elluviimise, eelarve ning ajakavas püsimise seisukohalt.

Kui kavandad uut paadisadamat või vana sadama korrastamist, võid võtta meiega ühendust ning meie tuleme sügavuse mõõtmistel appi.

Artiklist oli kasu ja meeldis?

Artiklid, mis sind veel võiks huvitada

Miks valida Top Marine?

Tippkvaliteet
100% toote tundmine
Teenindus, mis hoolib
Turvalisus ja keskkonnahoid
Professionaalne paigaldus
Aus hind
Tarnekiirus
Standardiseeritus
Suhtumine
Top Marine ujuvkaid +372 5304 4000 info@topmarine.ee
Küsi abi eksperdilt