22 aastat kogemust ujuvkaidega
Toodame aastas 4500 m ujuvkaisid
18 spetsialisti tööl ja sind aitamas
Top Marine'i tooted on jõudnud 22 riiki
Top Marine OÜ +372 5304 4000 info@topmarine.ee

Paadisilla rajamine – 3 asja, millega kai valimisel arvestada

Kas ujumiskoha või sadama planeerimine tundub keerukas. Sa ei tea millest alustada paadisilla rajamist või millele tähelepanu pöörata, et valmiks kauakestev paadisild?

Mõistame, et see ülesanne võib osutuda parajaks pähkliks ning just seetõttu oleme pannud kirja kolm kõige olulisemat punkti, millele ujuvkaid valides mõtlema pead.

1. Kas ujuvkaid tohib sinu soovitud kohta rajada?

Enne kui oma aega ja energiat panustama hakkad, uuri, kas kai paigaldamine sinu soovitud kohta on lubatud, sest igas riigis on piirkondi, kuhu seadus keelab paadisildu paigaldada. Seepärast vii end kurssi asukohas kehtivate õigusaktidega ja konsulteeri kohaliku omavalitsuse ehitusnõunikuga.

Teine võimalus on ühendust võtta meie eksperdiga (saad seda teha lehe allosas), kes tutvustab sulle kohalikku head tava ja nõudeid ujuvkai paigaldamiseks.

2. Kas asukoht looduses sobib paadisilla ehituseks?

Kui seadus annab asukoha osas rohelise tule, on nüüd oluline veenduda, kas selles paigas on paadisilla ehitus mõttekas. Kas kai kasutamine on seal mugav ja turvaline. Tähtis on arvestada järgnevaga:

  1. paadisillad sobivad kasutamiseks muuliga või looduslikult kaitstud kohas. Avamere kaitsmata randa ei ole paadisilda mõttekas rajada, sest see ei pea seal lihtsalt vastu;
  2. sellest, kui kaugel kaldast on ujumiseks piisav veesügavus, oleneb kui pikka paadisilda sul tarvis on. Kui piisav sügavus on rannast kaugel, muutub kai rajamine ebamõistlikult kalliks;
  3. jääolud: ujuvkai ei sobi kohtadesse, kus esineb liikuvat rüsijääd. Kui siiski otsustad kai rüsijää piirkonda panna, on sul tarvis see igal sügisel välja tõsta ja kevadel uuesti paigaldada. Kas soovid endale sellist aega ja raha nõudvat kohustust?

Tegureid, mida looduses silmas pidada, on veel. Neist saad põhjalikumalt lugeda siin.

3. Milline on paadisilla kasutuseesmärk?

Lõpuks jõuame küsimuseni: milline paadisild valida?

Selleks on sul tarvilik läbi mõelda, kuidas sa ujuvkaid kasutama hakkad, sest nii tekib arusaam, milline toode just sinule sobida võiks. Siin on 5 küsimust, mis aitavad asja selgemaks mõelda:

  1. Kas sul on kaid tarvis selleks, et mugavalt ujuma minna või on sul vaja ka aluseid kinnitada? Või soovid endale hoopis ujuvmaja/-sauna?
  2. Kui soovid aluseid kinnitada, siis kas tegemist on vaid väikse aerupaadi või hoopis suure jahiga?
  3. Kas korraga vajab kinnitamist üks alus või mitu?
  4. Kas sulle piisab ühest kaimoodulist või on tarvis mitut?
  5. Kas sinu vajadustega on kooskõlas klassikaline sirge kai või on sul tarvis erikujulist (näit T- või L-kujuga) kaid?

Meie toodete hulgas on viis erinevat kaikonstruktsiooni. Valiku langetamisel on sulle abiks ülevaatlik tabel:

MonoliitkaiSadamakaiPaadikaiUjumiskaiUjumiskai ECO
Erakaiks+++++
Sadamasse+++
Ujumaminekuks+++++
Aluse kinnitamiseks+++++
Ujuvmaja ujukiteks+++
Lainemurdjaks+
Milline paadisild valida?

Paadisilla hind

Näidiskomplektide hinnad on nähtaval igal erineva konstruktsiooni lehel. Nii saate lihtsalt teada suurusjärgu, milline on teid huvitava paadisilla hind.

  • Kui soovid oma ideid ujuvkaide lahenduse osas visualiseerida ja saada teada paadisilla hind, proovi meie veebirakendust. Vajadusel leiad juhendi siit.
  • Tegeled projekteerimisega vesiehituse valdkonnas? Kõikide meie toodete mudelid saad mugavalt alla laadida ProdLibi kataloogist. Juhend asub siin.

Paadisilla müük

Kui sul jäi mõni oluline küsimus vastuseta või soovid kai valimise osas pikemalt nõu pidada, võta lehe allosas ühendust meie spetsialistiga. Aitame paadisilla müügiprotsessi kõigis etappides – projekteerimisest kuni hoolduseni.

Artiklist oli kasu ja meeldis?

Artiklid, mis sind veel võiks huvitada

Miks valida Top Marine?

Tippkvaliteet
100% toote tundmine
Teenindus, mis hoolib
Turvalisus ja keskkonnahoid
Professionaalne paigaldus
Aus hind
Tarnekiirus
Standardiseeritus
Suhtumine
Top Marine ujuvkaid +372 5304 4000 info@topmarine.ee
Küsi abi eksperdilt