Warning: Declaration of JC_Submenu_Nav_Walker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/la02/5866871/www/wp-content/plugins/jc-submenu/walkers/SubmenuWalker.php on line 1029
Kuidas ujuvkaid õigesti hooldada? (juhend) - Top Marine
22 aastat kogemust ujuvkaidega
Toodame aastas 4500 m ujuvkaisid
18 spetsialisti tööl ja sind aitamas
22 riiki on jõudnud Top Marine'i tooted
20 aastaga oleme tõusnud juhtivaks ujuvkaide täislahenduste pakkujaks Balti riikides ja Põhjamaades.

Kuidas ujuvkaid õigesti hooldada? (juhend)

Sinu ujuvkai vajab küll vaid vähest hoolitsust, aga see ei tähenda, et selle päris ära võiksid unustada. Miks nii?

Sest regulaarne hooldus tagab paadisilla pikaajalise kasutusrõõmu ja on tegelikult vaid kättevõtmise asi, olles jõukohane igaühele.

Järgnevalt anname ülevaate, millal ja mis hooldustöid teha, et säilitada ujuvkai uueväärne seisukord.

Kui tihti ujuvkai hooldust teostada?

Soovitame seda teha kaks korda aastas: kevadeti, enne navigatsioonihooaja algust, ja sügiseti, kui hooaeg läbi on saamas.

Millele hoolduse käigus tähelepanu pöörata?

Kuna ujuvkai on aastaringselt õues veekeskkonnas ning enamuse ajast ka liikumises, tuleb erilist tähelepanu pöörata laudisele ja ühenduskohtade seisukorrale.

Kas betoonpinnaga ujuvkai ka hooldust vajab? Betoonkaile piisab enamasti kord aastas tehtavast kergest pesust ning sellega asi piirdubki.

NB! Kuigi järgnevad juhised on küllaltki universaalsed ning rakendatavad ka teiste tootjate kaidele, peaksid ikkagi lähtuma juhendist, mille kaid ostes kaasa said ning kus on täpselt öeldud, kuidas ja mida kontrollida konkreetse toote puhul.

Laudis

Tootmise käigus tehtud immutus kaitseb puitu küll seente ja kahjurputukate eest, aga UV-kiirgusele vastupidavuse andmiseks on tarvilik laudist regulaarselt õlitada.

Esmakordne laudise hooldus

Meie ujuvkaide laudis on toodetud vaakumsurve meetodil immutatud männipuidust ning valmistoode sisaldab üksjagu niiskust. Sellest tulenevalt soovitame enne esmakordset laudise õlitamist lasta kail päikse käes taheneda. Oodata tasub seni, kuni laudis on kaotanud algse roheka tooni ja on näeb veidi pleekinud välja.

Esimest korda õlitades kanna terrassi pinnale õli rikkaliku kihina, et puidu pind küllastuks ja saavutaks piisava kaitse.

Iga-aastane laudise hooldus

Regulaarset hooldusõlitamist soovitame teha kevadeti, nii saad kaunist lõpptulemust kogu suve nautida ja värske õlikiht hoiab puidu ka päikesekiirguse eest kaitstuna.

Toimi järgnevalt:

  1. puhasta ujuvkai pind lahtisest mustusest;
  2. pese laudise pind terrassipuhastusvahendiga. Eriti hea tulemuse saad seebikivi sisaldava pesuvahendiga, sest naatriumhüdroksiid avab puidu poorid, tänu millele on õlil võimalik sügavale laudise struktuuri tungida. Kanna lahus korraga kuni 3 m2 suurusele pinnale kogu laua pikkuses ja hõõru mustus maha tugeva harjaga. Seejärel loputa ohtra veega.
  3. lase laudisel korralikult kuivada;
  4. kanna kuivale laudisele õli, soovitavalt kogu laua ulatuses, nii jääb tulemus ühtlane ja ilma triipudeta. Õli kogus peab olema piisav, et puit küllastuks. Poole tunni möödudes eemalda liigne õli puidu pinnalt lapiga. Kui paistab, et laudis vajab veel õli, võid tegevust korrata.

NB! Seebikivi on tugev alus ja sellel on nahka söövitav toime. Järgi hoolikalt puhastusvahendi kasutusjuhendit ja kasuta nõutud kaitsevahendeid.

NB! Survepesuri kasutamisel jälgi, et puidu pind ei saaks kahjustatud. Liigne surve võib lauast pinnud lahti lüüa ja nii ongi laudis rikutud.

Laudis talvel

Kevadel hoolsalt tehtud õlitamine kaitseb laudist talvekuudel vee ja jää puitu tungimise eest. Seega, väike vaev tasub end pikalt ära.

Kui sa ujuvkaid talvel ei kasuta, pole ka otsest vajadust sealt lund rookida. Kui aga kasutad, on oluline jälgida, et sa kinnitallatud lume või jää eemaldamisel liiga hoogu ei lähe ning oma tegevusega laudise pinda ei kahjusta.

Ühenduskohad

Ujuvkai on veekogul lainete ja tuule koosmõjul pidevas liikumises, ning teadagi – mis liigub, see ka kulub. Seetõttu on tarvilik regulaarselt kontrollida hingede ühendusi, kummipukse ja ankurduskettide ühendusi.

Mida kontrollimise käigus jälgida? Vaata kas ühenduskohad on kulumisjälgedeta ja saavad pingevabalt liikuda, samuti veendu, et kinnituspoldid on korralikult kinni.

Ühenduskohtade regulaarne jälgimine aitab ennetada toote purunemist ja hoida ära suurema kahju tekkimise. Pealegi, oluliselt soodsam on vajadusel väsinud kinnituskoht uuega asendada, kui uus ujuvkai soetada.

Artiklist oli kasu ja meeldis?

Artiklid, mis sind veel võiks huvitada

Miks valida Top Marine?

Tippkvaliteet
100% toote tundmine
Teenindus, mis hoolib
Turvalisus ja keskkonnahoid
Professionaalne paigaldus
Aus hind
Tarnekiirus
Standardiseeritus
Suhtumine
Küsi abi eksperdilt