Sinu ujuvkai vajab küll vaid vähest hoolitsust, aga päris ilma selleta ka ei saa. Miks nii?
Sest regulaarne hooldus tagab paadisilla pikaajalise kasutusrõõmu ja on tegelikult ainult kättevõtmise asi.
Järgnevalt anname ülevaate, millal ja mis hooldustöid teha, et säilitada ujuvkai uueväärne seisukord.
Kui tihti ujuvkai hooldust teostada?
Soovitame seda teha kaks korda aastas: kevadeti enne navigatsioonihooaja algust ja sügiseti enne hooaja lõpetamist.
Millele hoolduse käigus tähelepanu pöörata?
Kuna ujuvkai paikneb aastaringselt õues veekeskkonnas ning on enamuse ajast ka liikumises, tuleb erilist tähelepanu pöörata laudisele ja ühenduskohtade seisukorrale.
NB! Kuigi siinsed juhised on küllaltki universaalsed ning rakendatavad ka teiste tootjate kaidele, peaksid ikkagi lähtuma juhendist, mille kaid ostes kaasa said ning kus on täpselt öeldud, kuidas ja mida kontrollida konkreetse toote puhul.
Betoonpinnaga kai
Betoonkaiga on asi eriti lihtne: tee kord aastas selle pinnale kerge pesu survepesuri või harjaga ning ongi kõik.
Laudisega kai
Laudise puhul on tarvis veidi enam panustada, sest tootmise käigus tehtud immutus kaitseb puitu küll seente ja kahjurputukate eest, aga UV-kaitse tagab vaid korrapärane õlitamine.
Esmakordne laudise hooldus
Meie ujuvkaide laudis on toodetud vaakumsurve meetodil immutatud männipuidust, mistõttu sisaldab valmistoode üksjagu niiskust. Sel põhjusel soovitame enne esmakordset õlitamist lasta laudisel päikse käes taheneda. Oodata tasub seni, kuni puit on kaotanud algse roheka tooni ja näeb veidi pleekinud välja.
Esimest korda õlitades kanna pinnale õli rikkaliku kihina, et puidu pind küllastuks ja saavutaks piisava kaitse.
Iga-aastane laudise hooldus
Regulaarset hooldusõlitamist soovitame teha kevadeti, nii kaitseb värske õlikiht puitu intensiivse päikesekiirguse eest kogu suve vältel.
Toimi järgnevalt:
- puhasta ujuvkai pind lahtisest mustusest;
- pese laudise pind terrassipuhastusvahendiga. Eriti hea tulemuse saad seebikivi sisaldava pesuvahendiga, sest naatriumhüdroksiid avab puidu poorid, tänu millele on õlil võimalik sügavale laudise struktuuri tungida. Kanna lahus kogu laua pikkuses korraga kuni 3 m2 suurusele pinnale ja hõõru mustus maha tugeva harjaga. Seejärel loputa ohtra veega.
- lase laudisel korralikult kuivada;
- kanna pinnale õli kogu laua ulatuses, nii jääb tulemus ühtlane ja ilma triipudeta. Õli kogus peab olema piisav, et puit küllastuks. Poole tunni möödudes eemalda liigne õli puidu pinnalt lapiga. Kui paistab, et laudis vajab veel õli, võid tegevust korrata.
NB! Seebikivi on tugev alus ja sellel on nahka söövitav toime. Järgi hoolikalt puhastusvahendi kasutusjuhendit ja kasuta nõutud kaitsevahendeid.
NB! Survepesuri kasutamisel jälgi, et puidu pind ei saaks kahjustatud. Liigne surve võib lauast pinnud lahti lüüa ja nii ongi laudis rikutud.
Ujuvkai laudis talvel
Hoolas õlitamine kevadel kaitseb laudist talvekuudel vee ja jää puitu tungimise eest. Seega tasub väike vaev end pikalt ära.
Kui sa ujuvkaid talvel ei kasuta, puudub otsene vajadus sealt lund rookida. Kui aga kasutad, on oluline jälgida, et sa kinnitallatud lume või jää eemaldamisel liiga hoogu ei lähe ning oma tegevusega laudise pinda ei kahjusta.
Ühenduskohad
Ujuvkai on lainete ja tuulte mõjul pidevas liikumises. Teadagi – mis liigub, see ka kulub. Seetõttu on tarvilik regulaarselt kontrollida hingede ühendusi, kummipukse ja ankurduskettide ühendusi. Mida kontrollimise käigus jälgida?
Vaata kas ühenduskohad on kulumisjälgedeta ja saavad pingevabalt liikuda, samuti veendu, et kinnituspoldid on korralikult kinni.
Ühenduskohtade korrapärane ülevaatamine aitab ennetada toote purunemist ja hoida ära suurema kahju tekkimise. On ju märksa soodsam väsinud kinnituskoht uuega asendada, kui uus ujuvkai soetada.
Jõudu hooldamisel!
PS! Kui soovid kai hooldamise osas pikemalt nõu pidada, võta meiega julgelt lehe allosas ühendust.